| TraficantaDeNutella a întrebat:

Hey happy Telefonul tatalui meu a fost furat...sad Stiti cu as putea sa il gasesc deoarece telefonul este al firmei la care lucra tata ( l-a primit gratis, cu conditia ca are grija de el ) si daca nu il gaseste trebuie sa il plateasca I don't want to see. Stiti cum am putea sa il gasim? + tipul care a furat telefonul, l-a inchs si o inlocuit cartela. P.S. telefonul era Palm Treo 660 pe Vodafone.

4 răspunsuri:
| onasis1961 a răspuns:

Pa! Să-şi ia gândul de la el, dacă a fost furat. Dacă la piredut şi l-a găsit cineva cu suflet va suna.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu il mai gasesti niciodata

| gIiiIolil a răspuns:

Mergi la politie, si dupa cum arata telefonul ( Google Images ) Cred ca are GPS, orice telefon are un IP, ar trebui sa mergi la firma de telefonie la care era abonat tatal tau, si sa ceri IP-ul, cu acel IP mergi la politie, si cred ca ar putea localiza telefonul. Acum, eu nu sunt sigur de metoda, am citit mai de mult pe internet, ar trebui totusi verificata.

| ColourMePretty a răspuns:

Foloseste IMEI-ul.