| Ker0s3x a întrebat:

Acuma ceva vreme am luat de la Orange un telefon k abonament.Nu am avut nicio problema niciodata cu abonamentul(care este pe 2 ani ) dar acum mi-a venit o factura de 591 lei.Nu inteleg de ce, acolo scrie ca am apelat international in valoare de 371 lei, dar nimeni nu a sunat alt undeva decat in tara. Poate sa fie o greseala de la cei de la Orange? funditaa!

6 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Solicita desfasuratorul convorbirilor si o sa vezi daca-i greseala de la Orange sau nu.

| OrangeHelper a răspuns:

Salut,
Factura detaliata este singurul document care iti poate arata cu exactitate cum s-au consumat resursele din abonamentul tau.
Daca ai un cont online activ, poti vedea factura detaliata si pe luna in curs, in sectiunea "istoric facturi'/'detalii convorbiri", dar cu o intarziere de 72 de ore.
Am creat un tutorial care te va ajuta sa activezi si sa vizualizezi factura detaliata; il poti gasi aici http://www.orange.ro/help/cum_vad_factura_detaliata/iq/109584.
O zi buna,
Orange Helpers

| NevastuicAaA a răspuns:

Mergi la un magazin Orange si intrebi de ce ai factura atat de mare.O sa iti dea o lista cu toate apelurile formate.De acolo o sa iti dai seama.Sau poti sa iti faci cont pe site la ei si ai optiuni sa analizezi...
Ai grija cu costul suplimentar.

| Xennofull a răspuns:

Vezi ca astia de la Orange mai au greseli la numerre, eu am un prieten care are numarul 0727... , si e pe Orange, poate ai sunat pe cineva si era in alta tara sau ceva de genul.

| DauFinPreaDivin a răspuns:

Cate ore stai pe net?(pe telefon)
pentru ca daca stai ore atunci poate ti s-au terminat mb si a inceput sa iti ia din abonament parerea mea.

| Ker0s3x explică (pentru DauFinPreaDivin):

Cu nety' nu ii problema, am o aplicatie care imi arata cat % mb am folosit si cat mai am