| Marciuc_Ionel_1996 a întrebat:

Am o intrebare: Cum este repartizata memoria telefonului Allview P6 Life (din cei 8Gb de memorie)?
Multumesc anticipat!

2 răspunsuri:
| IonutzMariusz a răspuns:

50% este ocupat de sistemul Android (care e modificat de Allview) + aplicațiile preinstalate.
Dacă te uiți pe site la orice telefon al celor de la Allview vei vedea o notă cu această atenționare.

| Bogdy2k a răspuns:

Cea mai simpla explicatie ar fi:

Spre ex sa spunem ca ai exact 8gb, bun din acesti 8gb o parte este alocata sistemului de operare (adica android sau orice alt sistem foloseste telefonul), la unele o parte ar putea fi rezervata back-up-ului sau updatarii (mai rar) si restul iti ramane sa o folosesti tu.