| FlorinCiokan a întrebat:

Hey, Ajutati-ma, Ofer Funda! happy Am o problema cu memoria telefonului meu Allview P6 Life,
Am 5, 1 GB memorie libera a telefonului si de pe cardul sd mai am 2 gb liber, si nu pot descarca un joc de 2, 3 gb Imi spune ca n-am suficient spatiu pe dispozitiv, Ce sa fac? Funda! Multumesc!

6 răspunsuri:
| lllPauLlllCostylll a răspuns:

Trebuie sa ai loc 2, 3gb ori pe card ori in telefon pentru ca nu se poate instala jumate in card si jumate in telefon. Muta ceva de pe card in telefon sau invers pentru a face 2, 3gb liberi pe card sau telefon.

| FlorinCiokan explică (pentru lllPauLlllCostylll):

Pai si de ce nu se salveaza pe telefon? Am 5, 1 GB fara card SD?

| lllPauLlllCostylll a răspuns (pentru FlorinCiokan):

Aaa... atunci inseamna ca nu ai suficienta memorie ram. Memoria ram este consumata de alte aplicatii, jocuri instalate. Dezinstaleaza cateva aplicatii, jocuri si o sa iti mearga sa il iei. Intra in setari si dai la Aplicatii si jos ar trebuie sa fie o bara care iti arata cata memorie ram mai ai libera.

| FlorinCiokan explică (pentru lllPauLlllCostylll):

Pai si cam cata memorie ram trebuie liber pentru 2, 5 GB Memorie stocare? Am 500 Mb liberi din 1 GB Ram

| alexRO12 a răspuns:

Pai nu poti descarca un joc de 3gb deoarece telefonul in sine mai are aplicatii esentiale descarcate in el(EX:Google Play) si toate acestea ocupa o anumita memorie.Incearca sa te uiti cate memorie iti foloseste telefonul si dupa poti descarca linistit de memoria ramasa.

| FlorinCiokan explică (pentru alexRO12):

Mai am aplicatii, Fara card telefonul are 8 GB, Cu android cu tot ce am pe el mai am loc liber 5 GB, Si nu pot descarca un joc de 2, 3 GB... Faza e ca am avut descarca asphalt 8, are 1, 5 GB, Acum l-am dezinstalat sa fac loc la cel de 2, 3 GB Si acum nici asphalt 8 nu il mai pot instala din nou...