| IerurașDeCiocolataAlba a întrebat:

Am o problema cu telefonul cred ca am un virus si nu pot scapa de el am incercat tot felul de anti-virusi i-am dat si reset si tot nu am scapat de el!
Simptome: Imi deschide pagini de web intamplator fara ca eu sa intru in browser, si mi s-a schimbat motorul de cautare. Dar ce e cel mai grav e ca imi apar mesaje pe Mesagerie cum ca X a postat in Cronologia ta de pe Facebook, dar eu nu am aplicatia Facebook instalata pe Telefon! Ce sa fac?

Răspuns Câştigător
| seularts a răspuns:

Nu e un virus, e doar o aplicatie care ruleaza pe fundal de capul i. Mergi in Settings > Apps si vezi ce nu isi are locul acolo. In cel rau caz poti da Factory Reset!

7 răspunsuri:
| PFlorin16 a răspuns:

Daca ai root iti recomand Titanium Backup, e o app foarte buna care poate dezinstala orice aplicatie, pana si cele de sistem

| Kalkbrenner a răspuns:

Incearca sa instalezi Malwarebytes Security: Virus Cleaner, Anti-Malware, il gasesti in Google Play. Bafta