| anonim_4396 a întrebat:

Hey TPU.
Am un Huawei p10 lite pe care l-am spart. (A luat cam 1 milion de trânte... exagerez) dar așa spart tot funcționa perfect fără nici un fel de problema. Dar de un timp, a început sa îmi facă figuri. Adică sa nu mai ia comenzi, sa se deschidă 1000 de aplicații fără sa-l ating etc. Ăsta pana ieri când pe lângă tot ce făcea, i se întuneca ecranul, face niste linii... într-Un cuvânt are display-ul distrus. Și se supraîncălzeste. Am fost cu el la 2 service-uri și mi-au dat preturi diferite pentru al repara. La unu mi-a cerut 230 de lei, la altul 300 și ceva de lei.

Acum întrebarea este: merita sa-l repar, sau pe banii ăsta îmi pot lua alt telefon la mana a 2-a? Și dacă e sa-l repar, la care service sa mă duc?

Răspuns Câştigător
| xVictor a răspuns:

Mai pune bani si axeaza-te pe gama mate sau P din Huawei, e buna rau, eu am un Huawei mate 10 pro si cu mana pe inima zic ca mi-a picat de zeci de ori iar sticla de pe spate si chiar cea de pe fata nu au nimic, e genial de rezistent si face niste poze de plangi ^_^ Extraordinare, a primit si Android 9 pie, etc. E bun si gama Huawei e buna rau dar trebuie sa te axezi pe gamele 2017 end of year sau 2018 ca sa ai si calitate si pret bun. Bafta

2 răspunsuri:
| DominikCampbell a răspuns:

Dacă crezi tu neapărat că merită, și-ți îndrăgești telefonul care a luat un milion de trânte(exagerez). Dacă-ți place tipul Allview sau Huawei, îți poți lua unul liniștită chiar și la mâna a doua. Nu știu de unde ești, dar îți spun sigur că dacă tu crezi că merită, repară-l. Dacă nu vrei să-l repari, poți vinde doar piesele din el.Îți iei unul nou, cu husă frumos, ai grijă unde-l ții, nu-l mai ține în mână la lucru sau la școală. Succes big grin

| anonim_4396 explică (pentru DominikCampbell):

Sincer, pana sa-l am pe asta, singurul pe care l-as fi acceptat, ar fi fost Samsung. Dar acum avand-ul pe asta, mi-a plăcut. Deci vreau sa zic ca nu sunt adepta Huawei iar all view nici sa nu-l vad. Dar ma gandeam ca ies mai ieftin sa-l repar.