| UzzY475 a întrebat:

Am un iphone 3. NU 3s. si am un router wi-fi care merge foarte bine. Telefonul lui tata se conecteaza perfect. [Zte kis plus ] Dar iphone-ul meu nu gaseste routerul. nu gaseste nici o conexiune. Apare acolo ca, cauta ( scuzati cacofonia ) se invarte acolo aia in cerc dar nu gaseste. am incercat sa bag si manual dar... degeaba. cand dau conectare nu face nici un fel de actiune. P.S: Am activat si o extraoptiune pentru net si imi spune ca nu a putut fi conectat telu automat la broadband si cum il conectez?

2 răspunsuri:
| Dinu_Marian_1994 a răspuns:

Incerca si tu sa-ti iei setarile pentru internet pe tel de la *100# asa ar trebui sa mearga sau umbla la setari, si iphonul este mai slab la wifi decat samsungul

| freedeeejayradu a răspuns:

Si eu am iphone si nu se conecteza la wi fi doar daca is langa router la 1 metru maxim... incearca si tu tine-l aproape de router!