| Călătorintimp2029 a întrebat:

Hey TPU, ce părere aveți despre persoanele care anul trecut și-au luat Samsung Galaxy S22 ultra și anul acesta își iau S23 ultra, merita toata cheltuiala? Eu sincer nu as da mai mult de 1200 lei pe un telefon sa îl folosesc 2/3 ani, voi ce părere aveți?

6 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Tu esti asa de bogat ca folosesti un telefon de 2-3 ori si apoi il arunci?

| Călătorintimp2029 explică (pentru Violleta2022):

Nu doamne ferește ziceam așa la modul general eu și cină am un S10 din 2019 laughing) laughing

| Violleta2022 a răspuns (pentru Călătorintimp2029):

De foarte multi ani Samsung este numarul 1 in lume la vanzari, fiind cel mai bun si cel mai vandut aparat de pe glob.

Numarul doi este iphone-ul, care este calitativ la fel de bun ca si samsungul dar pentru ca-i scump, se vinde mult mai putin, fiindca nu si-l permit prea multi.

| Wr3nch a răspuns:

Merita sa iti iei un s xx ultra? Da. Dar o data la 3-4 ani cand chiar is diferente majore intre modele.

| katin a răspuns:

Ca sa-ti schimbi telefonul anual trebuie sa ai probleme cu capul. Mai ales la cat costa. Si ce asa mari imbunatatiri aduce noul model ca sa merite?

| Blueeyy a răspuns:

Depinde de bugetul persoanei si mentalitatea persoanei.

Dpmdv, atata timp cat iti permiti sa faci acest lucru fara sa ai ceva de pierdut, mi se pare complet normal.

Dpdv tehnic, diferenta dintre S22 si S23 este relativ neglijabila.