| bosul2402 a întrebat:

Hey TPUbig grin Am un Samsung Galaxy Gio el avea android 2.3.3,iar eu l-am facut la 2.3.6.De cand l-am actualizat nu imi mai merge sa pornesc WiFi sad Dau sa il pornesc sta vreo 30 secunde si revine iar la Opritsad Funda! cel mai bun raspuns care merge sad Help plzz

5 răspunsuri:
bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

Dacă i-ai făcut update "oficial", ar trebui să meargă.
Eventual, să faci "factory reset" ( revenire la setări de fabrică ) din Meniul telefonului.

Dacă nu se "rezolvă" problema, atunci poţi face un downgrade la versiunea anterioară de Android, DACĂ ai făcut un backup înainte de update.
Altfel va trebui resoftat.

Dacă i-ai făcut un update neoficial, atunci de acolo este problema!

Toate cele bune.

| bosul2402 explică (pentru bursuc001):

Dar unde gasesc acel Backup? ca l-am facut dar nu stiu unde este salvat

| bursuc001 a răspuns (pentru bosul2402):

Dacă eşti sigur că ţi-ai făcut un backup după soft, atunci ar trebui să-l poţi accesa în/cu contul de Google sau ar trebui să-l găseşti cu Samsung Kies.
Dacă nu-l găseşti cu acestea, înseamnă că NU ţi-a făcut backup înainte de update.

| LeganzaMoonwalker a răspuns:

Salut,
Problema ta am patit-o de mai multe ori la mai multe telefoan, Dar nu pe versiuni oficiale de Android. Singura varianta la care cred ca ai vreo sansa fara resoftare este fie sa downloadezi de pe Google Play un widget pentru pornit oprit wireless fie un factory reset din setarile telefonului.

| Vladutz01 a răspuns:

Am si eu un galaxy gio i-am facut update dar n-am avut probleme da o revenire a setarilor din fabrica poate merge