| Marya1 a întrebat:

imi iau in curand telefon si am dreptul sa mi-l aleg! ce telefon dintre Samsung Galaxi mini 2 sau Samsung Galaxi Young?

5 răspunsuri:
bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

CATEGORIC Samsung Galaxy Young S6310, deoarece este mai performant dpdv tehnic.

Vezi comparaţia/MOTIVELE şi specificaţiile tehnice la linkul :
http://www.gsmarena.com/compare.php3?idPhone1=3883&idPhone2=5280#results

Toate cele bune.

| LeganzaMoonwalker a răspuns:

Hey!

Eu iti recomand Galaxy Young. Este mai bun in punctele de vedere mai importante in comparatie cu Mini 2.

La ce este mai bun? Pai :
RAM (768MB vs 512MB)
Sistem de operare (Android v4.1JB vs Android v2.3GB)
CPU (1Ghz vs 800Mhz)
Capacitate de a avea card de memorie pana la 64GB (in comparatie cu cei 32GB ai Mini2-ului)
Baterie

Avanaje Mini2 :
Subtire (11.6mm vs 12.5mm)

Succes!

| anonimul998877 a răspuns:

Dintre cele 2 Samsung galaxy mini2.E mai bun.

| ReaperAlex a răspuns:

Niciunul. Noul Allview a5 duo le va da cu jet la ambele.