| Meow81 a întrebat:

Hey TPU!
mi-am luat un telefon Orange Hiro ( Alcatel idol mini ) si are cam 2-3 saptamani.
am avut megabites si normal ca am descarcat aplicati.
telefonul a ainceput s faca figuri : ma duce direct in setari (ora )etc.
si am momente cand mere foarte,dar foarte greu touch-ul... oare e ca nu mai merg senzorii sau din vina viruilor?
in fine! mi-am adus aminte ca in setrai am " restartare la setarile din fabrica"...mi-am restartat telefonull (tot, dar absolut tot a fost sters ), s nu a dat roade...e sa ma fac? :O
ma refer ca eu de capul meu ..ma puteti ajuta? :O
va rooog, dau funda+ vot orice numai ca sa imi refac teefonu; sad

3 răspunsuri:
| OrangeHelper a răspuns:

Salut,
In cazul de fata telefonul tau nu mai functioneaza corespunzator. Iti recomand sa mergi cu telefonul, impreuna cu factura de achizitie si certificatul de garantie, intr-un magazin Orange Shop pentru a fi trimis in service.

Cu prietenie,
Orange Helper

| User2 a răspuns:

E din vina rom-ului.Il duci la service si iti vor resofta telefonul.

| VldB a răspuns:

Nu e inca in garantie?