| Gabrielhr69 a întrebat:

Stiti cumva care este diferenta dintre un Samsung galaxy s4 si o replica a acestuia?
Nu vreau raspunsuri de genul: Samsung galaxy s4 este mai bun.

Răspuns Câştigător
| notefree a răspuns:

So luam cu inceputul
Exeteriorul replica seamana dar calitatea nu-i chiar asa buna gen; se clatina butoanele, carcasa este mai glossy ca orginalul etc
Camera foto este orbila find o clona este la un pret mic,
Acum interiorul
Fiecare clona este diferita din punct de vedere hardwel unele au 512 mb ram altele 1 gb ram
Si au procesoare diferite depinde de clona
Acum sofware
Aici treaba ii simpla firma care a creat clona pune customizare care imita cea a lui Samsung si nu le reuseste pentru ca is lente multe bug-uri si nu vor primi actualizari sa fie reparate poti observa diferente daca pui clona cu originalul una langa alta.
Sper ca ti-am fost de ajutor.

1 răspuns:
| darrio2007 a răspuns:

Acela era singurul raspuns.Dar daca nu-l vrei, pa.