| anonim_4396 a întrebat:

Hey,TPU! Vreau sa învăț despre componentele telefoanelor. Dați-mi un site, va rog. Ceva pe partea de hard.Multumesc!

6 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Nu prea ai ce invata. Majoritatea le stii deja. Placa de baza este principala si este ceva ce nu poate fi modificat (monolit). Pe ea sunt puse difuzoare, microfaone, etc. http://bit.ly/2Wac4QC

| aXy99 a răspuns (pentru Salontanul):

A omis autorul articolului fix procesorul si acceleratorul grafic, memora si memoria RAM.

| Salontanul a răspuns (pentru aXy99):

N-are legatura. Toate sunt integrate in placa de baza si nu pot fi desfacute.

| aXy99 a răspuns (pentru Salontanul):

Si daca nu pot fi desfacute ce? Asta inseamna ca nu exista? laughing

| Salontanul a răspuns (pentru aXy99):

Nu dar sunt date partile mari componente. Ele fac parte di placa de baza si probabil a considerat ca nu are ce sa explice in amanunt!

| aXy99 a răspuns (pentru Salontanul):

Probabil, dar eu cred ca cel care a pus intrebarea tocmai despre astea voia sa se informeze.