| Mihaella49822 a întrebat:

Vreau un telefon la abonament sa imi iau Samsung A40 la digi, dar ma duc eu sa l fac pe numele meu, si parintii mei il vor plati. Vreau sa stiu daca atunci cand fac abonamentul imi cere un act. ceva sa dovedesc ca lucrez..sau il pot face fara sa nu imi ceara nimic? Care sunt conditiile pentru un tlf la abonament? Il pot face pe numele meu?(sunt majora)sau trebuie pe numele parintilor ca sa le dovedesc ca pot plati abonamentul?

Răspuns Câştigător
| AndreiMarin499 a răspuns:

Nu ai nevoie de nici o adeverința de venit, dar vei avea nevoie de o Copie după contractul de închiriere sau contract de vanzare-cumpărare pentru domiciliul actual sau eventual poți da o declarații pe propria răspundere cum ca tu locuiești acolo, pe lângă asta vei avea nevoie și de o copie după cartea de identitate (CI)

1 răspuns:
| GouDidodino a răspuns:

Dacă optezi pentru plata in rate a telefonului, trebuie sa-ti dai acordul pentru a interoga baza de date a Anaf-ului, iar acolo daca nu apari cu surse de venit, nu o să-l poti lua. DOAR CU BANII CASH