| anonim_4396 a întrebat:

Hi!
Eu cand vreau sa am net pe telefon imi activez la minute si optiunea cu internet, dar pe multi ii aud ca isi activeaza net prin wireless.
Cum poti sa iti activezi net prin wireless, si pentru asta platesti sau prinzi de la reteaua din zona?
Funda

Răspuns Câştigător
| Irimia_Cristian_1998 a răspuns:

Ca sa ai net prin wireles iti trebuie in mrimul rand un telefon compatibil care aiba incorporat wireless si iti mai trebuie si un roother care sa acopere zona uitate pe internet daca telefonul tau are wireless si dupa aia intri in setari la conectivitat dar nu uita trebuie sa fii in aria de acoperire a unui roother