| isabella2001 a întrebat:

Hmm...o data mi-am pierdut un telefon cu cartela de Vodafone in ea. aveam mesaje! Dupa ce am cerut alta cartela de la Vodafone si nu imi mergeau desi aveam..am schimbat telefoanele crezand ca e de la telefon...dar nu e. Acum imi spune "nelivrat". De ce nu merge? Cum sa fac sa imi mearga iar? Dau fundaa PS:mentionez ca am un iPhone cu iOS 7.1.1(daca ajuta. )

1 răspuns:
| Dante_Dante_1905 a răspuns:

O mica chestie... cand iti iei un iphone trebuie sa iti faci cartela in MICRO-SIM!
celelalte telefoane folosesc sim. Uita-te pe net cum sa o tai ca sa intre bine si sa mearga sau iti cumperi una micro direct.