| ღPufuleț a întrebat:

De curand mi-am luat un iphone 5s si am 2 probleme la el:
1. Nu pot da mesaje, De sunat am incercat merge, totul e bine, dar cand vreau sa dau un mesaj imi zice ca este nelivrat.
2. Nu imi citeste contactele de pe nanosim. Mi-am cumparat si adaptor pentru telefonul vechi (Nokia), le-am copiat, am bagat nanosim-ul in iphone si nu mi le-a citit. Am bagat cartela cu adaptor in alt telefon sa verific si imi aratau ca sunt copiate pe sim.
Ce sa fac? Va rog ajutati-ma. Nu ma prea pricep la iphone si deja incep sa ma ingrijorez. Multumesc

1 răspuns:
| robandu99 a răspuns:

Salut...pentru mesaje nu te ingrijora. exista mii de aplicatii de trimis mesaje in App Store, ..sigur una va merge..pentru contacte eu zic sa te apuci pe treaba deoarece din cate imi amintesc nici iphonul meu nu citea contactele din cartela..asa ca salveaza pe rand fiecare contact in telefon..si pentru mesaje..resteaza telefonul..setari-accesibilitate-resetare-resetarie configurari(fara continut) ai grija ce faci. daca nu merge mergi pe prima idee..cauta in App store o aplicatie de trm mesaje...Bafta! :-)