| anonim_4396 a întrebat:

Huawei p10 Lite sau Samsung Galaxy J5(2017)?

10 răspunsuri:
| GabiDumitrescu a răspuns:

Xiaomi Mi A1. In ~1000 RON efectiv nu ai alta alegere. Inainte sa bagi vreo duma cu "chinezarie" si alte prostii de genul, ia si citeste/vezi 1-2 review-uri macar.

| ziftode a răspuns:

Https://www.gsmarena.com/compare.php3?idPhone1=8598&idPhone2=8705
Samsung e o firma mai renumita, dar din comparatie telefonul Samsung e putin, putin mai slab, dar si mai ieftin (cu 50eu apreciaza site-ul ala)

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Samsung toată ziua

| OnePiece a răspuns:

Huawei P10 lite, chinezi sau nu, e peste J5 2017.

As spune ca pana si P9 lite e mai bun ca J5 2017. Problema cu J5 2017 e ca are doar 2GB de RAM si un procesor destul de slab, iar ecranul este doar 720p comparativ cu 1080p de la Huawei. De asemenea, camera principala e clar mai buna la P10 lite, fiind chiar camera color de pe P9 normal. J5 2017 nu sta extraordinar aici, desi e mai bun la selfie-uri cu cei 13 MP pe fata.

In Antutu si Geekbench mai bine sta clar P10 lite, iar bateria e mai buna totusi la J5 2017, desi P10 lite nu sta neaparat rau (totusi mai prost decat P9 lite) iar raportul calitate-pret e clar in favoarea Huawei. Are si un update promis la Android 8.0, prin primavara anului viitor. Samsung nu se stie. Au dat update-ul la Nougat pe J5 2016 abia prin septembrie parca.

Are si 32 giga de stocare fata de doar 16 la Samsung.

Huawei P10 lite e clar mai bun

| alii98 a răspuns:

Eu as merge pe Huawei

| WoKy a răspuns:

Eu unul detin J5 si intamplarea a facut ca cel mai bun prieten al meu sa.si ia Huawei.
Avand in vedere sonoritatea numelor, Samsung e net superior. J5 e un telefon bun, chiat si actualizat cu Android.ul se misca impecabil. Mai are unele momente cand intra in freeze scurt. Camera din spate face fotografii bune pentru necunoscatori, frontala la fel. Al meu e 2016 am bliț pe frontala nu stiu daca si 2017 e la fel.
Un singur minus as avea, dar nu generalilez, e posibil ca asta al meu sa faca asta si anume ca se descarca extraordinar de repede. Mereu am bateria externa dupa mine si ma enerveaza asta. Ca sa iti dau un exemplu. cu locatie, date si cu waze/harti pornite in 3 ore maximum e moarta bateria. Stiu asta pentru ca folosesc deseori combinatia asta si ma seaca.

| GazzaRecordsRo a răspuns:

Samsung

| agtgr a răspuns:

Samsung

| Moiaer a răspuns:

P20 Lite A6 plus

| GameRoGo1 a răspuns:

Samsung