| Oltenacu_Alexandru_1986 a întrebat:

I-am dat resetare din fabrica la un Samsung galaxy core plus si de o zi imi apare instalado aplicationes... E din Spania i-am dat hard reset si tot asa.

3 răspunsuri:
bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

Dacă are Limba Română în Meniu, atunci vei putea schimba limba big grin
Intri la "Settings" ( Ajustes ) /"Languages"/"lengua" şi selectezi/bifezi "Română" ( lengua rumana ).
Dacă n-o găseşti acolo, atunci NU poţi să afişezi meniul în Limba Română.

Toate cele bune!

| FlorinCiokan a răspuns:

Pai cand ai dat resetare din fabrica dupa ce se sterge tot iti vine sa alegi limba dorita. Tu alegi limba romana si tara Romania. E imposibil sa se puna limba spaniola cand tu alegi romana. E tot imposibil sa nu iti apara sa alegi limba dorita.

| davidrcv a răspuns:

Foloseste Google Translante, intra pe setari si cu ajutorul translatorului nostru prieten intra la limbi si schimba pe romana sau engleza(alegerea ta)