| D3I3 a întrebat:

Ieri am instalat ceva de pe Magazin Play care mă ajută să șterg cache-ul(că îmi este lene să îl șterg manual). Am ales o aplicație populară. Dar după ce am instalat-o, când am conexiune la internet, din 20 în 20 minute sau poate mai rar, mi-se deschide Magazin Play la aplicații random. Este destul de enervant. Aplicația deja am dezinstalat-o că oricum nu făcea mai nimic, dar totuși chestia asta mai este.
Revenire la setările din fabrică nu prea aș vrea să fac..Nu am instalat nimic ieri altceva.:/
Cum aș putea scăpa de chestia asta? Mulțumesc ^^

10 răspunsuri:
| Wr3nch a răspuns:

Instaleaza bitdefender si fa o scanare.

| Bogdan70001 a răspuns:

Intra in safe mode sterge aplicatia, dupa intra in My Files, Files etc (depinde de la tel la tel) si cauta folderele suspecte si sterge-le.Sau daca iti este sila i-ati un antivirus, dar ce sa-ti fa daca iti este lene si sa apesi un buton ca sa stergi memoria cache

| D3I3 explică (pentru Bogdan70001):

La mine nu era cu un buton, cum spui tu. Trebuia să șterg folderele manual.aș vrea să fie cu un buton. Mulțumesc de sfat, am ales totuși să fac un reset. happy

| Bogdan70001 a răspuns (pentru D3I3):

De fapt stergerea chiar se face cu un buton xD Te duci in setari-> Spatiu de stocare, apesi pe Cache memory sau meoria cache si ti-o sterge singur lol

| D3I3 explică (pentru Bogdan70001):

Nu și la mine. Am o versiune mai veche de Android, unde trebuie să ștergi manual.

| Bogdan70001 a răspuns (pentru D3I3):

Frate de la Android 5.0 merge....sau chiar mai devreme

| D3I3 explică (pentru Bogdan70001):

Idk.oricum nu am butonul de ștergere de cache. rolling on the floor

| Bogdan70001 a răspuns (pentru D3I3):

Pai nu exista un buton special.DOAR APESI UNDE SCRIE CACHE MEMORY sau Memoria Cache

| D3I3 explică (pentru Bogdan70001):

Nu sunt proastă..am înțeles ce ai vrut să spui. Dar mie nu mi-se șterg cu una cu două. Ca să le șterg trebuie să intru în manager de fișiere și să șterg toate fișierele cache.
Când dau unde zici tu, îmi bagă câte poze/videoclipuri/muzică/descărcări am. Nici de cum cache.
Toate telefoanele pe care le cunosc au asta, fix al meu s-a găsit să nu aibă.
Hai, pa ^^

| Bluuueee a răspuns:

Instaleaza un Antivirus ( ex. CM, 360, Bitdefender, Norton, AVG, Avira, Avast ).