| anonim_4396 a întrebat:

Ieri telefonul pe care îl dețin a primit actualizare la Android 10. Dețin Huawei P Smart 2019, sunt în rețeaua Vodafone. Asta după ce ulterior am primit un SMS de la Vodafone în care mă informa că telefonul meu este compatibil cu serviciul VoLTE și să actualizez la ultima versiune Android. Am efectuat o căutare de actualizare și adevărat, era disponibilă o actualizare. Am actualizat la Android 10, însă nu pot să îmi dau seama dacă am sau nu VoLTE activ. Pe site-ul Vodafone am citit că serviciul este activ atunci când efectuezi un apel, iar rețeaua 4G rămâne disponibilă. Adevărat, am efectuat apel cu datele pornite iar rețeaua 4G nu dispare (cum era înainte, când trecea în 3G). Însă nu apare nici un HD sau HD+ pe ecran, cum zicea că trebuie să apară când efectuezi un apel VoLTE.

Am activ acest serviciu, sau nu?

1 răspuns:
| pleonazm a răspuns:

Mergi la Setari, Connections, Mobile Networks, si activezi VoLTE call Vodafone, cel mai probabil este activ.