| Sandu3 a întrebat:

Imi da mari batai de cap suprapunerea pe ecran a aplicatiilor in Android Marshmallow.De fiecare data cand instalez vreo aplicatie tot ma intreaba chestia asta.Permiteti ca aplicatia sa acceseze foto, continut media si fisierele de pe dispozitiv? Cam asta e intrebarea. Daca dau PERMITETI imi spune ca s-a detectat suprapunerea pe ecran si ca trebuie sa dezactivez suprapunerea de pe ecran din SETARI-APLICATII.Se deschide AFISEAZA PESTE ALTE APLICATII.Iar acolo respectiva aplicatie nu e sub nici o forma sa-i dau da sau nu.La Lollipop n-am avut problema asta, mergea perfect.Cine stie vreo rezolvare sa nu ma mai tot intrebe de suprapunerea asta, pentru ca multe aplicatii va spun sincer nu le-am putut instala tocmai din cauza asta.

2 răspunsuri:
| Paraschiva_Plesca_1971 a răspuns:

Si eu am aceeasi problema, m-am cam obisnuit cu chestia asta, dar nu m-ar deranja daca as putea gasi si eu rezolvarea.Mai am probleme si cu screenshotul, nu pot sa fac, imi tot spune UI sistem oprit, ai vreo idee despre asta? Eu am un Samsung galaxy S5

| Sandu3 explică (pentru Paraschiva_Plesca_1971):

Stiu doar ca majoritatea functioneaza pe baza apesi CONTROL VOLUM PE MINUS IN ACELASI TIMP CU TASTA PENTRU STAND BY SI TI APASAT CAM DOUA SECUNDE.Si eu m-am chinuit un pic la inceput pana la urma mi-a fotografiat ecranul. Sper ca te-am ajutat oarecum.