| infinitespiral a întrebat:

Imi explica si mie cineva cum sta treaba cu cartelele reincarcabile de la Orange? si pot sa fiu in Orange young si daca am abonament pe cartela?

6 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

La cartela incarci numai cind ai nevoie, nu esti conditionat de abonament. La Orange, poti reincarca incepind cu 3 euro. Ai mai multe optiuni cu minute in retea, nationale, sms-uri, MB. Poti sa le schimbi in functie de necesitati.

| infinitespiral explică (pentru anonim_4396):

S-a intamplat odata sa imi reincarc cartela cu 5 euro si trebuia sa fie valabila 30 de zile iar dupa cateva zile sa primesc mesaj ca nnu mai am suficient credit.De ce?

| anonim_4396 a răspuns (pentru infinitespiral):

Nu pot decit sa presupun.
Ai vorbit din credit fara sa activezi o optiune si s-a consumat mai repede (se poate si in 10 minute).
Ai activat o optiune dar ai terminat minutele (nationale cred eu) mai repede si cind ai vrut sa vorbesti in alta retea nu mai aveai nici minute si nici credit.

| infinitespiral explică (pentru anonim_4396):

Mai degraba prima varianta adica nici nu stiu.De obicei iau cod de ala de la Orange si eu doar bag codul si se reincarca cu cat am platit(adica 5 euro in cazul de fata) dar ultima data nu stiu ce s-a intamplat, dupa cateva zile primesc mesaj de la 333 ca nu mai am credit pentru a vorbi sau trimite mesaje. Faza e ca daca sun la 333 imi zice ca am 0. 0105 Euro credit activ pana in 13.10. 2013 si 0.42 Euro credit bonus.Atunci de ce nu ma lasa sa sun sau sa trimit mesaj?

| anonim_4396 a răspuns (pentru infinitespiral):

Asa este. Consumi din credit. Pe viitor, ori iti activezi singur(a) o optiune daca stii sa faci asta (*100#), ori ceri acolo unde cumperi codul, sa-ti puna direct minute pe telefon. Sint mai multe variante dar te ajuta ei.

| anonim_4396 a răspuns (pentru infinitespiral):

Un minut de convorbire din credit, este (nu mai stiu exact) vreo 12-18 eurocenti. Tu nu mai ai decit 0, 0105. Bonusul este numai pentru convorbirile in retea (Orange).