| AnAnutza13 a întrebat:

Imi fac abonament la Telekom si nu stiu ce sa aleg dintre Nokia Lumia 635 si Allview P5 Quad... cel de la Allview are si camera frontala si e cu android, dar cel de la Nokia nu are camera frontala si blitz pe cand celalat are, 635 ul are un aspect mai frumos si windows phone... nu stiu. amandoua sunt mari. sfaturi? please! urgent

Răspuns Câştigător
bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

Dintre acestea, eu aş alege Nokia Lumia 635 ( preferabil modelul cu 1 Gb RAM ), deoarece este mai performant d.p.d.v. tehnic.

Vezi comparaţia/MOTIVELE şi specificaţiile tehnice la linkul :
http://www.gsmarena.com/compare.php3?idPhone1=6254&idPhone2=6029

Toate cele bune.

| bursuc001 a răspuns (pentru bursuc001):

Totuşi, eu NU prea agreez telefoanele cu Microsoft Windows Phone deoarece sunt foarte PUŢINE aplicaţii/jocuri pentru acestea sad

| AnAnutza13 explică (pentru bursuc001):

Multumesc! O sa ma mai gandesc.

| bursuc001 a răspuns (pentru AnAnutza13):

Cu plăcere happy

O zi frumoasă.

8 răspunsuri:
| CatalinaMA a răspuns:

Nokia e mai buna ca firma. Allview are aplicatiile mai bune. Nokia e mai rezistent decat Allview la casaturi si buseli.

| AnAnutza13 explică (pentru CatalinaMA):

Sunt nehotarata. nu stiu. Imi i-au eu si sora mea, ei ii i-au Allview ul, dar eu nu stiu. Mie imi place cum arata, windows phone este ceva nou pentru mine cu toate ca pe laptop am 8.1. ma deranjeaza ca nu are blitz si camera frontala si nici cu aplicatiile nu sta bine, dar si Allview ul... are android, aplicatii, camera frontala, blitz... nu stiu.

| carmenmaria02 a răspuns:

Din punctul meu de vedere Allview e mai bun in ceea ce priveste aplicatiile, eu am Nokia lumia si nu sunt atat de incantata big grin, sper sa faci o alegere buna

| AnAnutza13 explică (pentru carmenmaria02):

Initial am avut de ales dintre Allview P5 Life, Allview P5 Quad si Nokia Lumia 630 sau 635 numai stiu. si dintre cele 2 Allview cred ca cele quad merita, nu? I-au pentru mine si sora mea, separat desigur. treaba e ca Nokia are windows phone si nu am mai avut doar pe laptop (8.1) si arata bine, e mai rezistent, zic eu. dar quad ul are aplicatiile, camera frontala, blitz...etc. nu stiu. Ce parere ai? Multumesc.

| Floryan_Florin_1995 a răspuns:

Din punctul meu de vedere Allview e mai bun ca are camera frontala si e cu android happy