| interact a întrebat:

Am nevoie de ajutor. Ce smartphone e mai bun dintre ALLVIEW a5 quad si Microsoft lumia 535? Stiu ca lumia e mai scump în momentul de fata, dar as vrea totusi o părere. Dacă ar fi mai bun un Windows Phone decât un android big grin mulțumesc anticipat!

Răspuns Câştigător
| Pool77 a răspuns:

Deci urmatoarea fraza pe care ti-o scriu e din propria experienta nu vreau sa te aburesc sau sa te vrajesc.
Deci depinde si de ce vrei tu. Daca vrei o chinezarie impinsa in jos in gat la toata lumea si ridicata pana in slavi cumpara Allviewul l-am tinut in mana mama are acest telefon,e groaznic o durata a bateriei jalnica,un soft de tot cacatul care e modificata de Allview nu-i vad rostul,jocurile merg decent (candy crush, subway cu lag, temple run cu lag mic).
Acum cei de la Microsoft au adus primul lor smartphone pe piata. L-am tinut in mana, m-am jucat pe ea. Lag 0, soft decent si o camera absolut fabuloasa mai ales cea din fata de 5 mpx face poze foarte superbe, excelenta pentru cineva care iubeste "selfiurile". Unicul minus e ca nu ai atatea aplicatii pe WP ca si pe Android. Asculta sfatul meu telefon cu android sub 500 de lei nici sa nu te gandesti sa cumperi, dupa 1-2 luni iti face un lag de il dai de toti peretii. Eu as merge pe langa Microsoft. Bafta.

5 răspunsuri:
bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Hristos a înviat!

Dintre acestea, eu aş alege Microsoft Lumia 535, deoarece este mai performant d.p.d.v. tehnic.

Vezi comparaţia/MOTIVELE şi specificaţiile tehnice la linkul :
http://www.gsmarena.com/compare.php3?idPhone1=6018&idPhone2=6792

Toate cele bune.

Sărbători Fericite!
http://i.imgur.com/t0pIB.jpg

Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Am Allview V1 Viper si l-am dat sotiei. Mi-am luat Lumia 535 deoarece este mai rapid. Sta mai prost cu softurile adiacente.

| CristinaCtC a răspuns:

Eu am Allview A5 si e un telefon bun la un pret ok. Daca ai aplicatiile pe card, n ai lag.
Are putin lag cand se incarca memoria lui. Pozele ies super super bine, mai ales pe camera de pe spate. ies foarte bine. Jocurile merg ok. Putin lag cateodata. Aplicatiile merg bine.

| CosminShAtat a răspuns:

Salut daca iti iei Allview vei avea probleme la ceea ce inseamna rularea jocurilor. Deci am un prieten care are Allview a5 Duo si nu poate juca niciun joc ca se blocheaza dar te bucuri de anumite capacitati ale androidului...Iar Microsoft Lumia 535 e un telefon foarte bun dar Nu ai acces la multe aplicati e bun pentru afaceri in general
--Eu it sugerez un Samsung care sa aiba min. android 4.2.2 si 1 GB ram-- Dar acum alegi ce vrei tu Funda?

| Advinul a răspuns:

Daca puteai preciza o limita de bani era mai usor. Daca vrei sa cumperi un Windows Phone nu o sa ai acces la prea multe aplicatii si jocurii care vor aparea.