| InfiniteBeing a întrebat:

Imi poate recomanda cineva un antivirus pentru telefon care sa nu consume multa baterie?

11 răspunsuri:
| gelu1970 a răspuns:

Eu am nod 32
Sau eset. Cum vrei sa il numesti. Dupa perioada trial continua sa functioneze ca antivirus. Celelalte caracteristici nu. E bun si lejer. De asemenea bitdefender free. Oricare e ok.

| Victoria18 a răspuns:

360 Security.

| TheRealFantasy a răspuns:

Security Master sau Phone Manager (aceeasi aplicatie)

E cel mai bun manager pentru telefon, e mai agil decat ce am integrat eu in telefon, personal nu il folosesc si sper sa nu am nevoie, l-as descarca doar daca as avea un virus (lucru care nu se prea intampla).

De curiozitate, ce telefon ai? happy
Majoritatea telefoanelor cu o versiune Android 5.1 sau mai mult iesite in 2016 sau mai noi ar trebui sa fie destul de bine optimizate si in afara de Clean Master, C Cleaner si 360 nu ar trebui sa existe aplicatii de genul care sa le ingreuneze.

| InfiniteBeing explică (pentru TheRealFantasy):

Samsung Galaxy A5 (2015, parca)

| TheRealFantasy a răspuns (pentru InfiniteBeing):

Oh, ok, nu cred ca ar avea probleme cu un program de optimizare sau antivirus dar cum zicea si BotnaruVlad2001, nu ar fi indicat sa pastrezi aplicatiile ci doar sa scanezi din cand in cand pentru virusi; Android-ul e bazat pe linux si nu exista atat de multi virusi, majoritatea sunt vizibili din primele momente in care iti intra in telefon.

| InfiniteBeing explică (pentru TheRealFantasy):

Mersi frumos ^.^

Răspuns utilizator avertizat
| alexsbb a răspuns:

Avast