| Razzvan5444006644 a întrebat:

Imi poate recomanda si mie cineva un telefon la 2000 lei? Chiar nu stiu ce sa aleg,vreau sa ii tina bateria, sa aiba un procesor bun, nu ma interesează asa mult camerele.Si sa aiba android.

13 răspunsuri:
| doctorandus a răspuns:

Nokia G22. Se poate repara foarte usor.

| doctorandus a răspuns (pentru doctorandus):

Sau Nokia X30 daca vrei ceva mai performant.

| Yuoia a răspuns (pentru doctorandus):

Pai ideea este sa fie bun, nu sa se strice si sa se repare usor.

| doctorandus a răspuns (pentru Yuoia):

Telefoanele Nokia au reputatia ca poti sa dai cu ele de pereti si nu patesc nimic. Nokia XR20 este aprobat pentru uz militar (folosire in conditii grele: caderi, loviri, praf, apa, etc.).

| doctorandus a răspuns (pentru doctorandus):

A, da, avantaj Nokia: softul e foarte curat, fara reclame din fabricatie.

| GabiDumitrescu a răspuns:

Cica un telefon trebuie' sa fie distractiv. Jocurile le iei de pe Google Play, nu de la Samsung sau Huawei. Vrei sa fie fun? Pune-i o carcasa cu unicorni. Si mai vii si recomanzi si o gramada de telefoane deja depasite, cu Android 10 sau si mai vechi, gen Pixel 2 sau Mi 9T. Era mai bine sa taci, totusi...
@Razzvan: Era bine daca dadeai totusi mai multe coordonate. Daca nu te intereseaza camerele si vrei sa tina bateria, go big cu Doogee V Max. https://www.doogee.cc/products/v-max.html

| anonimg a răspuns:

Pe site-ul www.gsmarena.com te poți orienta cel mai bine în căutarea unui telefon: în funcție de pret, baterie, data apariției, sistem de operare, procesor, etc.
La prețurile de pe site-ul de mai sus, și la bugetul tău de 2000 lei, îți recomand un telefon de 350 euro (preturile de pe site sunt afișate în general în euro). Telefoanele de pe gsmarena.com sunt cu aproximativ 50€ mai scumpe în realitate (comisionul văzătorilor).
Mai toate au acumulatori de 5000mAh.
Eu îți recomand să cumperi și în funcție de data apariției telefonului, pentru ca să nu fie mai vechi de 1 an. Pentru că softul telefonului va rămâne în urmă, iar aplicațiile de pe el se vor actualiza mereu și aparatul le va procesa mai greu.
Dacă vrei un telefon cu cel mai bun semnal, îți recomand orice telefon Nokia.
Din decembrie 2022 am un Xiaomi Redmi Note 11pro5g și sunt mulțumit de el (stabilitate în soft dar slab rău de tot pe camere; iar bateria nu am reușit să o descarc de tot).
Toate au avantaje și dezavantaje.
Te poți orienta la Xiaomi Poco X5 Pro 5G 128GB 6GB RAM
Sau poți să mai aștepți un pic până apare și la noi Samsung Galaxy M14.

| Frank51 a răspuns:

În banii ăștia nu există ceva mai bun decât Nothing phone1

| Fantaspirit2k23 a răspuns:

S20 Fan Edition sau Samsung A 52s

| Fantaspirit2k23 a răspuns:

A meu e 899 de lei și e foarte bun, Realme 8, e un tel excelent și tine mult bateria, poți alege și varianta cu 8 GB RAM care e mai scumpă. Display-ul Super Amoled e încântător nu mă așteptam la așa ceva.

| GoLoveYourself a răspuns:

Samsung galaxy s20 fan edition

| Anonim1819 a răspuns:

Eu am Samsung a52 s si merge foarte bine, 128 gb stocare ram 6 sau 8 ai si optiunea de 120 hz care consuma mai multa baterie dar imaginea e mai fluida. Bateria ma tine toata ziua cu 120hz activ