| georgiiana199 a întrebat:

Imi spuneti va rog daca la prelungirea unui abonament la cosmote ma rog nu conteaza cat. daca cumpar un telefon si cei de la cosmote imi fac o reducere la acesta.am inteles ca, cam 60 de euro ....acei 60 de euro se scad din pretul telefonului sau din pretul acestuia la abonament va rog raspundeti-mi repede
primul raspuns primeste

Răspuns Câştigător
| michelia a răspuns:

Daca prelungesti abonamentul, pretul lui ramane acelasi, pentru ca e prelungire.
Deci reducerea de 60 de euro o ai la telefon, de acolo se scade.

| georgiiana199 explică (pentru michelia):

Paieumiam luat acum un an pe acelasi abonament galaxy fit la liber e 650 lei cred si eu am dat pe el 100 lei cumm ar fi abonamentul meu l cred la cosmote iar eu am abonamentul asta de 3 ani si dupa doi eu mi-am luat asta fit si nu stiu daca este sigur asa cum ai spus tu

2 răspunsuri:
| Bondarel99 a răspuns:

Cei de la cosmote sunt cei mai mari smecheri si iti spun eu de ce.
Mama are abonament la ei de 5 ani.Acum a expirat din nou si a zis sa imi ia si un telefon gandindu-se ca poate face reducere mare si sa-si prelungeasca abonamentul.Numai ca ei au cele mai scumpe telefoane.Cel pe care voiam sa-l iau eu era 1999 lei in magazinele cosmote si germanos si i-au spus mamei ca da isi prelungeste abonamentul il poate lua la 1660 lei.Ei bine eu l-am luat pana la urma dintr-un magazin cu 1599 lei fara sa ma mai complic cu cei de la cosmote.
Si ei asa fac mereu, nu e convenabil sa-ti iei un telefon la abonament de la ei, ia-ti unul la liber din magazin si iesi mai ieftin.