| CosminCristi a întrebat:

Imi va merge Fifa 2007 full version fara sa stiu daca am placa video? Informatiile driver :
Main driver : igdumdx32.dll
Version : 8.15.10.1930
Date : 9/23/2009 7:14:54 PM
WHQL Logo'd : n/a
DDI Version : 9Ex
Driver Model : WDDM 1.0
Mai spun ca am descarcat Fifa 2007 demo si merge bine mai apare o dunga alba cateodata dar nu mi se blocheaza si nu mi se opreste!

Răspuns Câştigător
| RaduTN a răspuns:

La ce cerinţe are Fifa 2007, poţi rula jocul lejer pe un calculator mai slăbuţ. Dacă ai un procesor cu frecvenţa mai mare de 2 GHz şi mai mult de 1GB ram ar trebui să îţi meargă jocul fără probleme.

| CosminCristi explică (pentru RaduTN):

Cum aflu ce procesor am si cat Ghz am? Dar fara sa stiu daca am placa video...

| CosminCristi explică (pentru RaduTN):

Am asa : procesor 2.40 Ghz
Si 2 Gb RAM!

| RaduTN a răspuns (pentru CosminCristi):

O sa te poti juca jocul fara nici o problema.

| CosminCristi explică (pentru RaduTN):

Dar daca nu am placa video exista vreun risc?

| RaduTN a răspuns (pentru CosminCristi):

Placă video ai, daca nu ai avea placă video calculatorul nu ar putea afișa nici o imagine pe monitor. În cel mai rau caz ai placa video integrata ( on-board ) și nu te supui la nici un risc daca te joci. Ti-am zis, fifa 2007 este un joc destul de vechi si poate rula pe aproape toate calculatoarele. Nu este atat de pretentios sa-ti dea blue screen cand il pornesti. Joaca-te linistit.