| sebastian1331 a întrebat:

In abonamentul meu la telefon, am 150 MB Internet. Acestia se consuma prin incarcarea paginilor web pe care le accesez (cel putin asa am inteles).
Dar daca folosesc doar Google Maps de exemplu, consum ceva din acei MB?

Răspuns Câştigător
| emilghitta a răspuns:

Consumul traficului inclus in abonamentul tau se realizeaza in functie de ceea ce accesezi. De exemplu vizualizarea de pagini de internet cu text consuma mai putin trafic. Vizualizarea de pagini care contin si imagini consuma mai mult trafic. Cel mai mult trafic consuma de obicei accesarea site-urilor de videostreaming, cum este Youtube. Pe Youtube in functie de calitatea videoclipului vizualizat se pot consuma chiar si 20 MB pentru un minut de videoclip.
google maps are hartile pe internet... asa ca de fiecare data cand deschizi... face trafic de internet.

1 răspuns:
| DakotaRoyse a răspuns:

Evident că da. Până la urmă şi Google Maps este o aplicaţie care accesează pagini web pe care se află hărţile. Deci da, consumi din acei mb.