| marionetaff a întrebat:

In ce retea mai functioneaza internetul pe telefon 3G?

Răspuns Câştigător
Bula
| Bula a răspuns:

In TOATE retelele din Romania functioneaza 3G.
Si 2G functioneaza, in afara retelei Digi.

5 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Nu cred ca mai functioneaza demult telefonia pe 3G, acum marea majoritate sunt 4G si 5G

| marionetaff explică (pentru Violleta2022):

Telefoanele pe 3g se tot vand in magazine, deci trebuie sa functioneze

suntserios
| suntserios a răspuns:

Din ce stiu eu in Europa Vodafone si Telekom au inceput sa dezactiveze 3G, nu stiu daca a disparut si in Romania inca. E posibil ca Orange sa mai permita inca

| StoicAnalysis a răspuns:

Pe toate retelele. Acel G este semnalul care vine de la retele. Daca telefonul tau prinde maxim 3G, atunci doar semnal 3G vei prinde. Chiar daca retelele respective functioneaza cu semnale de pana in 5G.

| KovacsB a răspuns:

2G o sa functioneze cel putin pana in 2029, 3G a inceput sa fie eliminat progresiv in toata Europa.