| Maria_Ana_1997_J6gj a întrebat:

Incerc sa vorbesc pe messenger video call si persoana cu care vorbesc nu ma aude
Ce pot face?
P. S. Cand vorbesc normal la telefon ma aude

3 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Sa-si verifice volumul difuzorului. Poate este dat la minim.

| ziftode a răspuns:

Verifica daca iti merge microfonul, daca e infipt in gaura care trebuie (daca e cu mufa jack, in general trebuie infipt in gaura roz din placa de sunet)
verifca setarile messangerului
el sa isi verfice setarile messangerului
click dreapta pe micul icon care arata ca un difuzor in dreapta jos, recording devices, verifica daca microfonul pe care il ai este cel corect si e selectat la device-ul la care e conectat (daca ai microfon cu mufa jack trebuie sa ai activat microfonul de la placa de sunet, daca ai USB s-ar putea sa fie activ ala de pe placa de sunet)
la el sa faca la fel cu "playback devices" (din acelasi loc cu recording), daca nu cumva are selectat ca playback hdmi-ul sau alte din astea (care e o placa de sunet practic separata pentru ca e in placa video, dar se aude numai pe TV)
etc.

| A1b2cdefgh a răspuns:

Ai un telefon de ****t