| pantera a întrebat:

IPhone 4 se aprinde arata mărul, după 10 secunde se stinge și se reaprinde (repetând) care ar fi cauza? Fundă

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Probabil are o problema de soft. Incearca sa-l resoftezi folosind itunes.

Daca nu stii cum, urmeaza pasii astia.

Downloadeaza-ti o versiune de ios pentru telefonul tau iPhone 4. un ios mai mic de 7.0 preferabil.

Tine apasat butonul de power pentru 7 secunde in timp ce stingi telefonul, apoi in acelasi timp apasa si butonul de home (amandoua apasate in acelasi timp pentru 10 secunde), si apoi continua sa apesi doar butonul de home.

Acum ai intrat in DFU Mode. Intri in itunes, shift+click sau right click pe update, selectezi fisierul ios care l-ai downloadat si iti resoftezi singur telefonul.

Poti cauta pe net o explicatie mai buna la cum sa-ti resoftezi iphone 4.

Cred ca e singura solutie, dar iti pierzi datele si ce aveai pe el.

Fa-ti o salvare la ce ai pe el si dupa resofteaza-l.

O zi buna