| Oprică_Jean_Paul_Edward_1985 a întrebat:

Iphone 7 + sau Samsung Galaxy S8+

Precizez nu il folosesc pentru jocuri, mai mult foto si in mediul online mail,Facebook, Youtube, filme.

Care credeti ca merita cumparat? Multumesc!

Răspuns Câştigător
| BlueFox a răspuns:

Hmm, as zice iPhone 7+. Are camera mai buna, avand stabilizator de imagine mai bun, si zoom digital. Poate fi si doar o opinie personala, vezi aici comparatie la camerea https://youtu.be/w7VX6YELmGU?t=41s. In plus, iPhone 7, precum majoritatea videoclipurilor are display 16:9, asadar imaginile apar precum au fost produse, fara bara neagra, sau cropping. Samsung Galaxy S8 are ecran 18:9, asadar continutul 16:9 nu este complet, sau apare bara neagra. Sper ca te-am ajutat.