| Szabii a întrebat:

IPhone 7 vs Samsung Galaxy S8?

Detin un iPhone 7 si am primit oferta de schimb cu un Galaxy S8. Nu stiu ce sa fac, sunt foarte nehotarat. Am avut deja o tentativa sa trec de pe iOS pe Android ( P20 lite ) dar nu a reusit. Nu mi-a placut telefonul.
Singura chestie e ca la S8 displayul e foarte scump. 1100 lei

6 răspunsuri:
| RobertMoon a răspuns:

Eu am iPhone 7 și mi s-au acrit de el, eu în locul tău l-aș da.

| Szabii explică (pentru RobertMoon):

Cred ca ma duc si fac schimbul. laughing
Imi place iPhone 7. si cum arata, si soft, tot.
Dar as incerca S8

| ArisTOTelx a răspuns:

Frate, eu am S8 +
Si vreau sa trec pe Iphone 7 ( Primul meu IOS )
Sfatul meu e sa ramai pe IOS si sa nu faci schimb cu S8 sau S8 +
Pentru ca au foarte multe dezavantaje cum ar fi : incalzirea telefonului adesea cand te joci,
Nu tine bateria,
Merge greu cateodata mai ales cand e incalzit ( lagg )
Pe Iphone niciodata nu am vazut sa fie lagg
Deci recomandarea mea e sa ramai pe ce ai pentru ca eu am S8 + si nu stiu cum sa ma scap de el, peace.

| Szabii explică (pentru ArisTOTelx):

De raspunsuri de genu am nevoie. Nu vreau sa trec pe Android laughing
iPhone e simplu, intr-adevar, dar imi place stilul asta. Partea de hard si soft e mult mai bine optimizat (stie toata lumea). Nu vezi nici pe un iPhone 6 lag. Totul e smooth si frumos.
Raman pe iPhone 7. face poze mai frumoase ca S9 seara. La Samsung nu imi place ca sunt prea multe culori "false, fortate". PUBG se incarca mai repede pe iPh ca pe S9
De ce imi trebuie S8, pentru ecran? Eh.

| ArisTOTelx a răspuns (pentru Szabii):

Rămâi la putere big grin
( Iphone 7 )

| Robert150103 a răspuns:

Parerea mea: Samsung-urile sunt praf. Daca vrei Android adevarat incearca Google Pixel. Nu merita sa schimbi, plus ca primesti update-uri la ios. S8 dupa un an o sa fie uitat de Samsung, ca si toate telefoanele lor mai vechi.