| xGamerZ212 a întrebat:

J5 2017 suporta fast charger? Si daca da ce amperaj are un astfel de incarcator?

Răspuns Câştigător
| NLS a răspuns:

Nu, e acelasi lucru.
Insa daca vii cu 9V, fie il arzi pe loc, fie se arde cablul incarcatorului, treptat, dupa un numar de folosiri. (pentru inceput o sa observi ca se "rumeneste", va prinde culoare maro-caramizie langa transformator)

9 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Atentie! Suporta. Pe un review scrie ca incarcatorul trebuie sa aiba 1, 55 A si 5 V. Daca pui 9-12 V risti sa-l arzi.

Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Nu da raspunsuri la care nu te pricepi! Se poate strica un telefon si nu-l platesti tu. Pune in al tau 9-12 V. Bateria se incarca mai repede cu amperaj mai mare nu cu voltaj mai mare! Invata fizica si apoi raspunzi!

| NLS a răspuns:

Funcția Fast Charging la majoritatea modelelor Samsung, LG, Huawei și Sony (astea le-am avut sau văzut) necesita amperaj circa 2-2.1 A
și 4.5 sau 5V.

| NLS a răspuns (pentru NLS):

Modelul meu suporta incarcare rapida, si are urmatoarele iesiri
5V --- 2A
4, 5V --- 5A
5V --- 4, 5A

| xGamerZ212 explică (pentru NLS):

Daca incarcatorul meu are 5.2 v si 2a are ceva?

| NLS a răspuns (pentru xGamerZ212):

Nu are chiar nimic, insa aceea e incarcare normala, nu rapida.
Dureaza in consecinta mai mult pana se incarca, decat un telefon ce suporta incarcare rapida.
Si daca de la producator a venit cu acel cablu,...
NU e bine sa cumperi alt cablu cu numar mai mare de volti si amperi.

| xGamerZ212 explică (pentru NLS):

Nu e venit de la producator, cel de la producator e de 5v si 2 a dar sunt doar curios daca acei 0.5 v in plus afecteaza, e foarte putin

| xGamerZ212 explică (pentru NLS):

Multumesc pentru raspuns

| NLS a răspuns (pentru xGamerZ212):

Nu, e acelasi lucru.
Insa daca vii cu 9V, fie il arzi pe loc, fie se arde cablul incarcatorului, treptat, dupa un numar de folosiri. (pentru inceput o sa observi ca se "rumeneste", va prinde culoare maro-caramizie langa transformator)

| benga133 a răspuns:

Din ce stiu eu tehnologia fast charge incarca la alta tensiune undeva intre 9-12 V daca nu ma insel, depinde de incarcatoare... J5 nu are incarcare fast.