| Katona_Claudiu_1999 a întrebat:

Am cumpărat un încărcător nou cu fast charger, e o problemă dacă îmi pâsâie încărcătorul când îmi încarc telefonul, având în vedere că am încărcat și cu alt încărcător exact la fel și cu același specificații tot fast charger și nu a pâsâit deloc?

17 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Daca face asa mult nu te tine. Recomand sa stai pe-aproape cand ai telefonul la incarcat.

| anonimg a răspuns:

Dcaca incarcatorul face zgomot atunci nu trebuie sa-l mai folosesti. Recomand incarcator original.
Urmareste acest videoclip de la cap la coada:
https://www.youtube.com/watch?v=HoHDM46Hgk4

| Catrice a răspuns:

Face pis-pis? Ce tare!
Poate acum nu observi, dar cândva n-o sa se mai încarce bine.

| Katona_Claudiu_1999 explică (pentru Catrice):

Da dar l am cumpărat nou

| Catrice a răspuns (pentru Katona_Claudiu_1999):

Și dacă e nou nu se strica? De când e luat?

| Katona_Claudiu_1999 explică (pentru Catrice):

Nu înțeleg de ce că are acelasi amperaj și voltaj exact ca încărcătorul telefonului care era în pachet când am cumpărat telefonului poate nici ăla nu era original

| Katona_Claudiu_1999 explică (pentru Catrice):

Tocmai acum 2 zile

| octav005 a răspuns:

Posibil ca acel telefon in care incarcatorul fasie, sa traga m, ai mult curent.

| Katona_Claudiu_1999 explică (pentru octav005):

Si nu distruge bateria că cu alt încărcător exact la fel nu se aude nimic?

| octav005 a răspuns (pentru Katona_Claudiu_1999):

Se aude. daca pui urechea se aude. fara sa fie conectat la telefon

| Katona_Claudiu_1999 explică (pentru octav005):

Mă întrebi dacă se aude fără să fie conectat la telefon? Se aude și fără să fie conectat la telefonul dar EXTREM DE SLAB

| Whitesnake99 a răspuns:

S-ar putea. Cel mai ok e sa fie incarcator original si cablu si adaptor dedicat exact telefonului tau.

| Katona_Claudiu_1999 explică (pentru Whitesnake99):

Da e exact ca încărcătorul care l aveam când am cumpărat telefonul, același specificatii plus că e o glumă că cred că pe el scrie made in vietnam

| Katona_Claudiu_1999 explică:

Am încărcat cu alt încărcător exact la fel și nu făcea absolut niciun zgomot la incarcare

| CristiDinBucuresti a răspuns (pentru Katona_Claudiu_1999):

Inseamna ca ăsta e defect made in china, arunca l

| Katona_Claudiu_1999 explică (pentru CristiDinBucuresti):

Da pe el scrie made in vietnam și are acelasi specificați ca încărcător care l aveam când am cumpărat telefonul

| CristiDinBucuresti a răspuns (pentru Katona_Claudiu_1999):

Posibil acest lot de incarcatoare sa fie cu probleme, mergi inapoi la magazin si cere sa-ti dea altul sa il schimbe.