| MarisRadu91 a întrebat:

La achizitionarea unui telefon la mana a doua, ce trebuie sa fac sa ma asigur ca vanzatorul dupa ce si-a primit banii, sa nu ma reclame la politie gen i l-am furat sau eu stiu ce chestii de genu. sa iau si garantia telefonul in caz ca are? acolo scriind numele acestuia.dar ma ajuta cu ceva?

1 răspuns:
| SpawNury a răspuns:

Fa un "contract manual". Adica ia o foaie a4 (Nu din caiet, foaie d-aia de xerox). Si scrie acolo ca, ai cumparat telefonul, la mana a doua, de la *Numele Vanzatorului*, data, suma, modelul telefonului, daca are sau nu garantie, tot tot. Si la sfarsit sa semnezi tu ca cumparator, el ca vanzator. Si numai are ce sa-ti faca.