| edi05 a întrebat:

La digi, abonamentul optim 2 nu are sms-uri, sau minutele se pun si ca sms-uri?

Răspuns Câştigător
| Made_Self_1995 a răspuns:

Nu are in optiune sms-uri, doar 200 de minute nationale, nelimitat in retea si fix, 3 gb trafic internet pana la 21mb dupa nelimitat dar la viteze mai reduse.

3 răspunsuri:
| Prezidentul a răspuns:

Nu are sms parca, intreaba atunci cand faci contractul.

Iti recomand optim nelimitat. Nu e mare diferenta. 2/4 euro.

| edi05 explică:

De acord cu voi baieti, asa am inteles si eu de pe site.
Stiti cumva vreun abonament sau opțiune prepay care sa fie in jurul a 6 euro si sa aiba mult net si un nr ok de minute si medaje

bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

SMS-urile în reţea sunt GRATUITE, către celelalte reţele se plătesc.

"Digi Mobil Optim 2 :
Avantaje:
NELIMITAT minute in reteaua Digi (mobil si fix)
200 minute nationale si internationale*
NELIMITAT internet mobil (viteze de pana la 21, 6 Mbps pentru traficul pana la 3 GB)
Tarif lunar: 2 euro, TVA inclus

Dupa consumarea minutelor incluse:
- 0, 62 eurocenti/minut - catre national fix
- 1, 24 eurocenti/minut - catre national mobil

TARIFE SMS :
Destinatie Tarife SMS
(eurocenti / sms, cu TVA)
Reteaua Digi mobila 0
Alte retele nationale de telefonie mobila 1.24
Retelele mobile Digi Mobil Italia si Digi Mobil Spania 4.96
Retelele de telefonie mobila din Europa3 8.68
Retelele de telefonie mobila din Europa4 8.68
Principalele retele de telefonie mobila din S.U.A., Canada si China 8.68" - SURSA :
http://www.rcs-rds.ro/......fonie-digi

Toate cele bune.