| Mainbug a întrebat:

La momentul de fata iphone se consta 1800 pe varianta 32gb. Mai merita iphone din 2016? sau sa optez la acelasi pret pentru Huawei p9?

9 răspunsuri:
| Intruder19 a răspuns:

In banii astia ai Huawei Honor 8 care e mult mai bun decat P9.

Iphone nu merita cand s-a lansat dar acum, pretul ala e nejustificat pentru ce face.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

IOS pentru absenta virușilor, iOS pentru ca in ipoteza in care îți va fi furat telefonul, acel cineva care il fura sau il găsește nu il va putea folosi, tu blocându-l in prealabil. iOS pentru ca Appstore are doar aplicații testate și de încredere, optimizate pentru iPhone/iPad, etc. iPhone deoarece, in cazul in care ești infractor și poliția vrea sa culeagă ceva probe din telefonul tău, nu vor reuși, pentru ca nu au acces in niciun fel la iCloud. Amintesc cazul in care teroristul din America, care acum 2 ani a ucis persoane sinapoi S-a ucis, folosea iPhone. FBI i-au cerut companiei Apple sa ii ajute sa afle parola și ce se afla in telefon, aceștia refuzând-i pentru ca își respecta in toată puterea cuvântului politica de confidențialitate și in același timp clienții. iOS pentru serviciul propriu de apel prin internet între 2 devine-uri Apple, și anume, FaceTime audio și FaceTime video și iMessage. iOS pentru aspectul rafinat al dispozitivelor începând de la modelul iPhone 4 și încheind cu iPhone 5s. Îți doresc succes și cred ca ti-am fost de ajutor.

Răspuns utilizator avertizat
| anonim_4396 a răspuns (pentru MakeLoveNotWar):

Fii atent! Tu blochezi telefonul tău și mi-l dai mie, iar eu il blochez pe al meu și ti-l dau tie. Eu cu 50-60 RON merg și deblochez telefonul tău la orice service GSM. Și in jumate de ora merg cu telefonul rău pe strada și vorbesc la el,ca sa îți fac in ciuda. Tu cu al meu, poți sa mergi și la FBI sau Apple, nu vei reuși in veci sa il deblochezi. Bagă la cap ce ti-am spus. E de apreciat la tine ca ai atitudine, nu e un lucru rău, dar trebuie ai și argumente și dovezi. Succes pe viitor!

Răspuns utilizator avertizat
| Mainbug explică (pentru MakeLoveNotWar):

Mama ce a fost aici laughing

Răspuns utilizator avertizat
| Rommeo a răspuns:

Sunt doua telefoane cu sisteme de operare total diferite. Daca vrei costumizari, flash-uiri de custom rom-uri etc, mergi pe Android daca vrei mai multa fluiditate dar foarte restrictionat de OS mergi pe ios, dar sincer iphone se are un display foarte mic cand acum se merge pe diagonale cat mai mari 5, 5-6 inci sau si mai mari, iphone se este de doar 4 incii (mic, mic, foarte mic).