| anonim_4396 a întrebat:

Ce credeti mai merita sa mi cumpar iphone 5s in 2016?
Am inteles ca e un telefon bun, are prietena de 2 ani si e super multumita, sau sa optez pentru un iphone se, diferenta e de 4 milioane la pret, ce credeti?

Răspuns Câştigător
| CasY200111132 a răspuns:

Clar iphone se daca nu e prea mult 400 de lei. Iphone se-ul il vei putea folosi mult mai mult timp datorita faptului ca e la fel de rapid ca iphone 6s iar camera e din nou foarte buna doar daca nu esti pasionat de selfie-uri in cazul in care e la fel ca 5s-ul

4 răspunsuri:
| Softe a răspuns:

Le-am avut pe amândouă dar de 5s am fost cel mai multumit.

| Flwerc0 a răspuns:

Eu acum in prezent îți scriu de pe un iPhone 5s, sunt foarte mulțumit de el, nu se blochează deloc si am o părere foarte buna despre acest telefon, dar mai bine oferi acea diferența ținând cont ca iPhone SE filmează 4k si are o camera mai buna si un procesor asemanator poate chiar mai bun ca cel de pr iPhone 6. Acesta este lansat după iPhone 6 si are multe îmbunătățiri, iar acest telefon a fost creat pentru utilizatorii Apple care doreau un telefon ca iPhone 6 doar ca intr-o varianta mai mică. Acum tu alegi daca vrei un telefon lansat după iPhone 6 sau unul lansat înaintea acestuia.

| anonim_4396 explică (pentru Flwerc0):

Daca nu ma insel Iphone SE e mai bun ca 6, e un 6s in corpul unui 5, are camera si procesorul mai bun ca la 6.

| Softe a răspuns (pentru anonim_4396):

Știi cum este... fiecare are părerea lui.