| McLaren_Slr_1993 a întrebat:

La telefon imi apare actualizare soft
Insa intrebarea mea este are vreo legatura daca telefonul este in garantie si ii dau actualizare se intampla ceva?
Urgent!

FUNDA!

Răspuns Câştigător
| Intruder19 a răspuns:

Nu se intampla nimic. Doar sa fie incarcat cel putin 80% si poti face update-ul. Update-urile rezolva problemele de securitate si aduc noi feature-uri pentru telefon.

| McLaren_Slr_1993 explică (pentru Intruder19):

Deci pot sa-i dau linistit n-are nici o legatura cu garantia?

| Intruder19 a răspuns (pentru McLaren_Slr_1993):

Nu. Garantia se pierde daca se face root sau se pune un rom neoficial. Din moment ce update-ul este dat de catre producator prin OTA garantia este valabila in continuare.

| McLaren_Slr_1993 explică (pentru Intruder19):

Daca bag telefonul sa se incarec intre timp se poate intampla ceva?

| Intruder19 a răspuns (pentru McLaren_Slr_1993):

E recomandat sa fie bateria incarcata si sa nu fie conectat la priza. Nu stiu daca se intampla ceva dar eu nu m-as risca.