| giulia283 a întrebat:

M-a sunat un numar de Grecia de 2 ori asa unu dupa altul si i-am respins. Sunt cumva dăia care îţi iau banii?

12 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Daca nu cunosti pe nimeni din Grecia care ar putea sa te sune, cel mai probabil

DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns:

Poate. Nu vei stii niciodata daca ai inchis :3
Sau poate ai vreo ruda bogata indepartata si ai ratat niste milioane de $.

| 1231242 a răspuns (pentru DoarBogdan):

Bogdane, Bogdane.

| DoarBogdan a răspuns (pentru 1231242):

Era o melodie populara asa parca.

| gabicoo a răspuns:

Ai procedat corect.
Riști doar daca suni tu.

| MihaelaDart a răspuns:

Daca nu ai nici o ruda sau prieteni/colegi prin Grecia, toate cele posibile sa fie cei care te taxeaza.

| Mihailescu_Valeriu_1953 a răspuns:

Mai mult ca sigur: DA

| flixbuster a răspuns:

Cand esti in reteaua ta nationala (deci nu in roaming) bani ti se iau DOAR cand suni tu. In nici un caz nu ti se iau bani cand esti sunat. Daca vrei sa-i faci o bucurie aluia cu Grecia, ii raspunzi si i se vor lua lui bani - pentru ca a sunat un numar international (al tau din Romania, el fiind in Grecia).

Tepele cu sunatul se dau altfel: primesti (doar) un bip de pe numar din alta tara. Tu suni inapoi ca nu stii ce e, ala iti raspunde si atunci pac, teapa. Esti taxat ca ai sunat la un numar cu supra-taxa intr-o tara in care inca nu s-au descoperit apa calda si sapunul (si cu atat mai putin reglementarea numerelor cu supra-taxa).

| gheorghe699 a răspuns:

Da,grije mare, eu am raspuns fara sa ma uit, m-au usurat de 30 euro.

| AlexDarius3 a răspuns:

Da.

| StevenMetalhead a răspuns:

Oh da. Am fost și eu sunat din Polonia, și mi-a răspuns un băiat care-mi propunea lucru, căci este foarte profitabil, etc. Nu știu de unde ei capătă numerele de telefoane, dar mai bine pune-l în black list.

| DeeyuAndrei a răspuns:

Da, cu siguranță! Nu are nimic dacă te-au sunat. Doar nu îi suna înapoi! S-ar putea să insiste pentru că ai închis, așa că blochează-le numărul.