| vasilestratan10 a întrebat:

Meizu m2 mini sau Samsung
Galaxy grand prime? Argumente.
Va rog! Deorece nu stiu ce telefon sa-mi iau!

6 răspunsuri:
| OnuOnulică a răspuns:

Meizu M2 Mini pentru că e mai performant.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

In niciun caz miezul de la nuca. Ce mai e si asta "miezu"? Toate rebuturile de telefoane. Ia-ti domnule Samsung. Companie mai serioasa nu toate ciurucurile.

| Cedry2k8 a răspuns:

Daca vrei performanta si putere ia-ti Meizu.
Daca vrei sa ai un telefon cu "nume", sa moara vecinu' ca eu am Samsung si el n-are, ia-ti Samsung.
As putea spune ca Samsung-ul arata mai bine. La specificatii sta treaba cam asa :
Ecranul la Meizu are o rezolutie mult mai buna decat la Samsung, 294ppi>220ppi.
Spre surprinderea mea au acelasi procesor, Cortex-A53, ambele quad core, insa la Meizu e de 1, 3ghz, si la Samsung de 1, 2. Adica e mai rapid la Meizu.
Meizu are o baterie mai mica decat la Samsung. 2500mAh

| Cedry2k8 a răspuns:

Am uitat sa zic de memorie interna si memorie ram.
La Meizu memoria ram e dubla decat la Samsung, lucru foarte important 2GB>1GB
Si memoria interna. Grand Prime are memorie de 8GB si Meizu de 16GB. Dublu adica. Nu-ti recomand niciodata sa-ti iei un telefon cu 8GB memorie, poti sa pui doar facebook, un joc, cateva poze si atat.

| Jula_Alex_2002 a răspuns:

Meizu are specificatii mult mai bune decat Samsungul, probabil in testele Benchmark e cu mult peste, dar, device-urile de la Samsung sunt mai fiabile decat cele chinezesti

| LFR a răspuns:

Grand Prime. e mai bun calitativ si firma isi spune cuvantul... daca Meizu este de cativa ani pe piata Samsung e cu mult inaintea lor