| blintzz a întrebat:

Mereu cand activez wi:fi la telefon imi apar notificariile de la facebook sau *facebook messenger*
AM dat *Force stop* si la fb si la messenger dar degeaba.
Cum fac sa nu mai primesc notificari cand activez netu pe tel?
Imi creeaza lag.

Răspuns Câştigător
| ykwty a răspuns:

La facebook messenger este aceea rotita de setari. Dai pe ea si la Notifications dai Off pentru cate ore vrei.
La facebook la fel. Dai pe acele 3 liniute din dreapta, alegi App Settings si la Notifications dai sa fie Inactive. Sper ca te-am ajutat.

2 răspunsuri:
| einsteinchen a răspuns:

Degeaba dai "Force stop". Pana cand nu dai "Log off" de pe Facebook si Messenger tot vei primi notificari. Mai mult ca sigur ca ambele sunt setate sa te tina informat pe toata perioada cat esti logat. Dupa "Force stop" se repornesc automat.

| AlexNet74 a răspuns:

Instaleaza Greenify din Magazin Play, apoi adaugi aplicatiile care vrei sa le opresti si apoi dai pe butonul de hibernare...cred ca te descurci