| SingleForOne a întrebat:

Merita sa cumpar Samsung S20 FE 5G prin abonament, 24 de luni (in jur de 2000 de lei, pret final)?

3 răspunsuri:
| Ionut659 a răspuns:

Abonament? Off, merită telefonul dar...la abonament e ca arunci când nu îl ai tu complet, cei care fac abonamente sunt prăzile celor care vând telefoanele la abonament, ei vând telefonul mai scump și îți dai seama că tu tot vei ieși pe minus.

Dacă nu ai înțeles hai să îți arăt un exemplu:Georgel vrea să își cumpere un telefon la abonament...el trebuie să plătească lunar bani pentru el, nimic rău, nu? Păi Georgel nu știe că cei care i-au dat telefonul îl pot păcăli foarte ușor, ei pot vinde telefoane la suprapreț (cum au făcut cei de la telecom parcă sau Vodafone de se comparau cu telefoanele de pe wish).
Nu cred că e cel mai bun exemplu dar vreau să zic că nu cred EU că e sigură treaba asta, e ca la bancă, dacă ai făcut împrumut și să zicem că în penultimele luni nu plătești (și ai plătit 10 ani) îți vor lua casa (dacă ți-ai luat casă din banii ăia) și nu îți vor da banii dați de tine pe parcursul anilor trecuți înapoi, acum contează. În concluzie mai bine strângi tu bani și ți-l cumperi, poate după ce l-ai cumpărat cu abonament apare altul nou, tu ce faci? Așa îl poți vinde pe cel (telefonul) cumpărat de tine și îți poți lua noul telefon (care să zicem că e mai ieftin și mai bun). Hai să îți mai zic o chestie, dacă nu știai s7 edge a fost și este ce-a mai mare țeapă, telefonul costă 2000 lei, eu din 1200 mi-am luat unul la dublă, ce dublă, triplă performant care e mai nou din 2019. Pe cel vechi l-am vândut că nu era la abonament. Acum tu faci cum vrei, dacă vrei să îl cumperi la abonament cumpărăl dacă ai o sursă de venit stabilă, dacă nu mai bine nu îl mai cumperi, mai ales în 2021, anul acesta are niște prețuri de te doare capul, la fel și la abonament. SPER CĂ TE-AM AJUTAT, MĂ ÎNTREB DACĂ AI CITIT TOT XD

| User252426 a răspuns:

Merită

| EllaAndreea1655 a răspuns:

Da merita, la fel si smg a 21. Au memorie, ram, camere super bune si e destul de ok