| anonim_4396 a întrebat:

Merită să dai 700 ron pe un telefon nou quad core de 5 inch? (care nu este replică), din moment ce este peste h2 qubo, care are cam acelasi pret?

2 răspunsuri:
| PentruCaAutomobile a răspuns:

Nu stiu ce telefon quad ai gasit la 600 lei. Degeaba e quad daca firma e jalnica. Nu e totuna ca daca e quad de la Samsung sau quad de la Allview. De exemplu iPhone 5S e dual core, iar Samsung Galaxy S4 e quad core/octa core (are 2 variante), SGS4 are frecventa semnificativ mai mare ca iPhone 5s si totusi, iPhone-ul ruleaza aplicatiile mai bine.

| Vasile_Nelu_1985 a răspuns:

Eu tot as fi de la ideea ca nu conteaza procesorul care e, de 2 sau mai mare important cum iti ruleaza pe el si care e timpul de gandire http://bit.ly/KIbfcD