| anonim_4396 a întrebat:

Merita sa îți ei iPhone codat pe afară dar fara cont iCloud in el?
Adică eu vreau sa îmi iau un iPhone care este codat pe afară dar nu are cont iCloud este fara.
Merită?

3 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Adica Furat de afara!
Nu, nu merita ca nu-l poti folosii, fiindca "codat afara" este inutil, fiindca complet blocat si inutilizabil.

| doctorandus a răspuns:

Nu stiu mai, in ultimii zece ani in UE nu se mai poarta telefoane codate pe o singura retea.

| Brizbriz a răspuns:

"un iPhone care este codat pe afară"

ce intelegi prin asta?!?
poate fi ori ca nu merge decat pe o retea de afara, deci nu il poti folosi ca telefon, ori ca are deja un icloud bagat, deci poti sa il folosesti ca si piese de schimb, si atat