| LTAA a întrebat:

Merita upgrade-ul ( sau downgrade) de la J5 2016 la S5 Mini?

Ecranul de la J5 e prea mare si nu are chestii de baza, cum ar fi senzor de amprenta, luminozitate, giroscop, iar S5 Mini mai e si rezistent la apa.

8 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Am raspuns acum 2 minute la ceva legat de j5 2016, are multe buguri, le-am testat si resoftat personal, ia-ti orice altceva decat j5 2016, ia-ti 2015, 2017, a5 orice altceva!

| LTAA explică (pentru anonim_4396):

Eu am intampinat foarte putine probleme cu telefonul meu.

| tehno125482 a răspuns:

Merita!

| Stelmach_David_2001 a răspuns:

Merita.Crede-Ma. Am si eu s5 mini si nu se blocheaza e rezistent la apa si praf are mult spatiu de stocare senzorul de amprenta merge foarte bine si ca un bonus iti poti upgrada versiunea de Android de la 5.1.1 lollipop la 6.0.1 marshmallow. Merita sa il schimbi

| LTAA explică (pentru Stelmach_David_2001):

Mulțumesc pentru opinie. Eu inițial voiam să fac trecerea la A3 2017, insa nu mi-a plăcut sticla pe spate și diferența preț cam mare. Am văzut ieri în flanco un s5 mini care avea marshmallow si mi-a placut imediat.
Senzorul de amprentă e cam ciudatel și rama e cam naspa insa oricum i-as pune husa. Nu știu dacă voi gasi second hand in stare buna ținând cont că modelul deja e vechiut.

| Stelmach_David_2001 a răspuns:

Husa vei gasi garantat.eu am un asemenea telefon de vreo 2 ani si crede-ma ca inca merge ca nou.Rama care inconjoara telefonul e ok.Imita metalul dar are si ea un scop. Senzorul de amprenta merge foarte bine si este cea mai sigura parola.Acum insa tu decizi.

| Stoasa_Octavian_1990 a răspuns:

J5 2016 este unul dintre cele mai bune telefoane Samsung care este incadrat intr-un buget perfect pentru calitate-aspect.Vei regreta daca faci asta.Iti recomand un A5 2016/a3 2016/a3 2017

| anonim_4396 a răspuns (pentru Stoasa_Octavian_1990):

Induceti oamenii in eroare! Singura versiune care nu este stabila si am testat-o si chiar nu mi-a convenit deloc de bug-urile din soft este j5 2016, restul sunt foarte ok. Nu mai dau detalii pentru ca am mai spus si la alte intrebari.