| RaulMA a întrebat:

Mi-a apărut o pata mica mova pe ecran, nu afectează touch-ul sau altceva..doar se vede mov..de la ce o fi? Display? Sau? Trebuie inlocuit? (Samsung galaxy s7)

Răspuns Câştigător
| PappZsoltAndras a răspuns:

Da acest lucru este ceva comun de cand au aparut telefoanele s7 si s7 edge. La unii este o linie de la varful ecranului pana la butoane. Acest lucru nu poate fi rezolvat cu o aplicatie. Eu cred ca avut presiune pe acel loc sau cum au fost construite telefoanele s7 si s7 edge a avut ceva ce dupa un timp a defectat. Duci telefonul la un service autorizat (la Samsung sau la GSM) si iti zic ei cat este de grav.

| RaulMA explică (pentru PappZsoltAndras):

Îl voi duce la un service.Mi s-a spus că după cum arată, este presiune pe display.Caci daca era problema cu displayul, nu mergea touch-ul in zona aceea, deși mie imi merge, sper sa fie bine.

5 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

E displayul.

| gelu1970 a răspuns:

E un defect comun in Samsung.
Cu timpul o să trebuiască să schimbi display.

| Stefan123x a răspuns:

O idee ar fi ca l-ai lasat in apropierea unul magnet. Am patit, nu zic ca de la asta e, totul este posibil happy

| RaulMA explică (pentru Stefan123x):

Nu cred.Dar tot ce e posibil